Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

  • slidebg1
    MŠ Řisuty
  • slidebg1
    MŠ Řisuty
  • slidebg1
    MŠ Řisuty

Novinky

image
1.5
2022

Plánované akce KVĚTEN

Seznam plánovaných akcí na Květen 2022

image
1.4
2022

Plánované akce DUBEN

Seznam plánovaných akcí na Duben 2022

Více článků

Vítejte u nás,
představujeme Vám Mateřskou školu v obci Řisuty nedaleko Slaného. 
Mateřská škola byla zřízena obcí Řisuty v budově bývalé školy, kde sídlí společně s kancelářemi obecního úřadu a poštou. MŠ zahájila svou činnost 1.9.2015. Provozní doba je od 6:30 do 16:30. Naše mateřská škola sídlí v patře budovy, kde má dostatek soukromí a prostoru. Škola je dvoutřídní. Třídu "Pohádka" navštěvuje 14 mladších dětí a třída "Svět" je pro 14 dětí předškolních. Všechny děti se samozřejmě v rámci školky potkávají a vzájemně se obohacují. Škola má svou kuchyň a také máme v budově k dispozici tělocvičnu, kterou s dětmi rádi využíváme ke sportování, ale i k divadelním představením a dalším větším akcím. Budova má přilehlou zahradu s rozmanitými herními prvky (pískoviště, vodní hrátky, skluzavka, houpačky…). V MŠ se o děti s láskou starají 3 pedagogičtí pracovníci, jedna paní kuchařka, paní uklízečka a paní účetní. Mateřská škola Řisuty je „vesnickou“ mateřskou školou, která maximálně využívá přednosti vesnice – klidné polní, luční cesty, blízkost lesa, ustájené koně, ovce, díky kterým v dětech vychováváme úctu a lásku k přírodě a místním tradicím.

Příměstské tábory v Řisutech 2020-2022

Projektem Příměstských táborů v Řisutech 2020-2022 bychom rádi během tří po sobě jdoucích let (2020 – 2022) zorganizovali příměstské tábory během letních (školních) prázdnin a to pro předškolní a mladší školní děti z obce Řisuty a blízkého okolí. Díky uvedenému projektu umožníme pracujícím rodičům přihlášených dětí se plně věnovat pracovním povinnostem, rodičům, kteří jsou vedeni na ÚP jako zájemci či uchazeči o zaměstnání se naplno věnovat rekvalifikacím či hledáním zaměstnání. Po dobu tří let každé letní prázdniny zorganizujeme 2 týdny příměstských táborů.

 Každý turnus je předem konkrétně tematicky zaměřený. Jedná se o následující témata: „Výtvarný“, „Přírodovědný“, „Pirátský“, „Z pohádky do pohádky“, „Cesta kolem světa“, „Indiánský“. V rozpočtu jsou konkrétní pomůcky a potřeby, které dle plánovaného programu s dětmi maximálně využijeme. Některé položky jsou plánované na všechny turnusy – např.táborová trika, na která si s dětmi budeme malovat, spacáky a karimatky budeme potřebovat na polední odpočinek pro menší děti, sportovní náčiní budeme využívat v rámci všech týdnů, neboť vracet děti k pohybu je v dnešní době nutností. Výtvarné potřeby budou využívány nejen na specifickém „Výtvaném“ táboře, ale během všech turnusů plánujeme tematické tvoření. Společné pro všechny turnusy je také pronájem mobilního suchého WC. V každém turnusu nebude chybět beseda či workshop s odborníkem dle daného tématu. Nebude chybět celodenní výlet opět volený dle témat. Samozřejmě nebudou chybět hry a sportování v přírodě.

Věříme, že si s dětmi užijeme prima dny strávené v přírodě, plné her, kamarádů, zážitků, legrace, ale i „lumpáren“.